Jak działamy?

Piknik "Żyjmy razem :) nie obok siebie", czerwiec 2013

Życie nie jest bajką? Ależ jest! Bajki nie są wyssane z palca, bajki opowiadają o życiu...

Pamiętacie Wilka i Czerwonego Kapturka? Choć było groźnie, a nawet dramatycznie, wszystko dobrze się skończyło. W życiu jak w bajce – mamy większy wpływ na scenariusz niż zwykle nam się wydaje. Ważne jest, aby w to wierzyć i pamiętać, że mamy przyjaciół, że gdzieś w pobliżu jest Gajowy, który przybędzie z pomocą sam, albo jeśli umiemy o to poprosić...

... a wszystko zdarzyło się w radosny, słoneczny dzień 16 czerwca 2013 w Strzeszynku koło Poznania na przepięknym terenie Hotelu Rezydencja Solei....
Nie zabrakło niczego, co powinno się znaleźć na udanym pikniku. Były koce na trawie, leżaki, wymarzona pogoda, dania z grilla, bańki mydlane, konkursy, zabawy, tańce...

Hasło pikniku Lions Club Poznań New Design: ŻYJMY RAZEM ☺ NIE OBOK SIEBIE zostało zrealizowane na 100%. Przybyło ponad 150 osób – wielopokoleniowo. Były dzieci, rodzice, dziadkowie, wnuczęta, ciocie, wujkowie i przyjaciele. Razem spędziliśmy niezapomniane, magiczne chwile. Były zabawy, konkursy, tańce, występy, pyszne jedzenie, wielkie mydlane bańki, farbowane fryzury i ... SŁOŃCE nad głową i w naszych sercach.

Nie tylko wspólnie się bawiliśmy, ale i pracowaliśmy - razem przygotowaliśmy piknik i spektakl: bajkę o Czerwonym Kapturku w wierszowanej wersji Jana Brzechwy. Aktorami byliśmy my – Lioni z LC Poznań New Design i LC Poznań Rotunda. Scenografię i stroje przygotowaliśmy sami. Nauczyliśmy się ról i odbyliśmy wiele prób. I... udało się! Podbiliśmy serca publiczności.

Po spektaklu w popisy sceniczne spontanicznie i kreatywnie zaangażowały się także dzieci ze Stowarzyszenia Na Tak, które garnęły się do mikrofonu i miały wiele do powiedzenia! Zaskakującą i poruszającą puentą było przesłanie jednej z dziewczynek: „Wilku, nie możesz zjeść Babci i Czerwonego Kapturka! Wiesz, dlaczego? Bo TU CHODZI o MIŁOŚĆ!!!"

Gościłyśmy Stowarzyszenie Na Tak i Dom Seniora – Dworek Skórzewski. Zaprosiłyśmy również podopiecznych LC Poznań Pillory z Rodzinnego Domu Dziecka.
Przybyli Lioni z rodzinami: Maria Sterczewska (LC Pń Pro Futuro), Krzysiu Muszyński (LC Pń Concordia), Piotr Skrobański (LC Pń Pillory), Paweł Posadzy (LC Pń Rotunda).

Jest w nas SIŁA – ZESPOŁOWA SIŁA! Dziękuję Koleżankom klubowym – i tym, które były obecne i tym, które były z nami duchem i wsparły nas organizacyjnie na odległość.

Nasze działania mają inspirującą moc! Fundacja Dworek Skórzewski zapragnęła zrobić własny piknik dla pensjonariuszy i seniorów z gminy Dopiewo- termin 27 lipca!

Tekst: J.Skorupska-Górska, LC Poznań New Design