Aktualności

Bajkowisko 2015 - przygotowania czas zacząć!

Bajkowisko 2015 odbędzie się 17 marca 2015 r. o godz. 18.00
w centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Bajkowisko 2015 r. zaplanowane, przygotowania czas zacząć! Na tej stronie będziemy dla Was relacjonować stan przygotowań. Chcemy, żebyście mogli z nami w nich uczestniczyć.

Już dzisiaj możesz poczuć przedsmak tej atmosfery dzięki bajkowej królewnie namalowanej specjalnie dla Bajkowiska 2015 przez Martę Misiuro i animacji stworzonej przez Marcina Mikołajczaka:

16.03.2015 Przygotowania czas... zakończyć

Wszystko dopięte na ostatni guzik, wejściówki rozdane, cegiełki wykupione... Teraz już tylko czekamy na Was - naszych gości. 

Nasze przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez całej rzeszy życzliwych ludzi o wielkich sercach. Tych, których tu wymienialiśmy, bo wystąpią na scenie oraz tych, których nigdy nie poznacie: grafików, reżyserów, operatorów, restauratorów, właścicieli drukarnii, wolontariuszy i darczyńców.

Dzięki nim i Wam wszystkim - będziemy się jutro wspaniale bawić, a dzieciaki, będące pod opieką Hospicjum Palium dostaną Centrum Psychoterapii dla Osieroconych Dzieci i Rodzin.

Życzymy dobrej zabawy i czekamy na Was za rok!

002 artyci wszyscy

14.03.2015 Szymon Ziółkowski

Tego Pana nikomu przedstawiać nie trzeba!

Multimedalista mistrzostw Polski, medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw świata i wreszcie... złoty medalista mistrzostw olimpijkich. A poza tym - zwyczajnie silny mężczyzna o wielkim sercu.

Tak, Szymon Ziółkowski również opowie Wam bajkę w ten wyjątkowy wieczór!

Szymon Zikowski

13.03.2015 Jerzy Moszkowicz znowu z nami!

Jerzy Moszkowicz, teatrolog i reżyser, Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka, zawładnął sercami naszych małych widzów rok temu.
W tym roku nie tylko opowie bajkę, ale przygotował specjalnie dla Was aranżacje wszystkich bajek Maliny Prześlugi, które usłyszycie w ten magiczny wieczór.

MoszkowiczMoszkowicz2

12.03.2015 Daniela Popławska

Znana i bardzo lubiana aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, Daniela Popławska, opowie nam bajkę!

Jaką bajkę? Na pewno autorstwa Maliny Prześlugi. A reszty... dowiecie się już za 5 dni...

Daniela Popawska by Bartomiej Sowa

 

12.03.2015 Komu pomożemy?

Tak, jak zapowiadałyśmy od początku, 100% środków pozyskanych w związku z tegorocznym Bajkowiskiem zostanie przekazane na rozbudowę Hospicjum Palium w Poznaniu. A konkretnie - na wyposażenie Centrum Psychoterapii dla Osieroconych Dzieci i Rodzin, które ma powstać w zabudowywanych właśnie podcieniach Hospicjum. 

Każda złotówka od Was, z cegiełek i darowizn wpłacanych bezpośrednio na nasze konto charytatywne, trafi właśnie do nich. Wszyscy wykonawcy, muzycy, wolontariusze, CK Zamek, restauratorzy, drukarnie, MPK i inni ludzie dobrej woli pomagają nam jak zwykle za darmo.

Lions Club Poznań New Design
ul. Głogowska 16, 60-734 Poznań
KRS 0000432018
konto charytatywne 71 1950 0001 2006 0359 3606 0002

nowe logo Hospicjum motyl

11.03.2015 Natalia Niemen

Natalia Niemen fot. Mateusz Otremba

 

 

Znana piosenkarka Natalia Niemen przyjęła nasze zaproszenie do udziału w tegorocznym Bajkowisku. Tym razem Bajkowisko zapowiada się wyjątkowo śpiewająco... Nie może Was zabraknąć!

 

 

 

 

 

 

 

 

10.03.2015 wspaniali artyści z DOA...

Grupa iSkrzydła z Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego w Poznaniu, która tak zachwyciła naszych gości rok temu, przyjęła zaproszenie również w tym roku. Przygotują dla nas coś specjalnego!

Czekamy na wspaniałą bajkową opowieść...

DOA1DOA2

8.03.2015 Marzena Rogalska

Marzena Rogalska by Marcin Klaban

 

 

Znana dziennikarka radiowa i telewizyjna, ostatnio - gospodyni porannego "Pytania na śniadanie" w TVP2, Marzena Rogalska przeczyta jedną z bajek w czasie bajkowiska. Czekamy na wspaniały, energetyczny zastrzyk magii...

 

 

 

 

3.03.2015 Tomasz Wolny

Tomasz Wolny

 

Rok temu, doskonale znany z Pytania na Śniadanie i z Panoramy, Tomasz Wolny przedstawił, w uroczym towarzystwie dwóch księżniczek, bajkę o Księciu. Co przeczyta w tegorocznym Bajkowisku?

Oto zagadka!!!

 

 

 

   

1.03.2015 Mieczysław Hryniewicz

Niezapomniany taksówkarz Jacek ze Zmienników i pan Włodek z Na Wspólnej – Mieczysław Hryniewicz grał również w niezliczonych filmach i spektaklach teatralnych. 17 marca 2015 r. zgodził się włączyć w nasze przedsięwzięcie i przeczyta bajkę dla widzów Bajkowiska.

 Jaką? Jeszcze nie wiemy…

mieczyslaw hryniewicz po 26 latach

27.02.2014 Cegiełki-wejściówki czekają na was!

Sollus noweDzięki uprzejmości Sollus Entertainment w tym roku cegiełki-wejściówki na nasze Bajkowisko możecie nabyć przez internet. Pod tym linkiem czekają na was.

Oczywiście pojemność Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie z rezerwacją miejsca :-)

 

25.02.2015 bajki.... Malina Prześluga

Malina PrzelugaW czasie tegorocznego Bajkowiska słuchać będziecie wyjątkowych bajek autorstwa Maliny Prześlugi z jej książki "Nowe bajki dla dzieci".

Malina Prześluga – dramatopisarka, bajkopisarka, kulturoznawca. Jej sztuki wystawiane są na scenach lalkowych i dramatycznych w całej Polsce. Wydała pięć książek dla dzieci, m.in. Ziuzię (wyd. TASHKA), która w 2013 roku otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.
Jest dramaturgiem w Teatrze Animacji w Poznaniu.

 

 

 

20.02.2015 AudioFeels

W czasie Bajkowiska 2015 będziemy miały przyjemność gościć poznański zespół AudioFeels. Ta znana muzyczna grupa, jest też znana ze swojej dobroczynności. Nie odmówili i nam!
Możemy liczyć na wyjątkową muzyczną oprawę w ich wykonaniu. A być może również bajkę...

Audiofeels

28.01.2015 r. Marek Cyris poprowadzi Bajkowisko

Marek Cyris, aktor Teatru Animacji w Poznaniu, wspiera aktywnie nasze działania od samego zarania. Poczynając od niezapomnianego Kapitana Ośmiornicy, który przybył na Bal Przebierańców u Króla Batorego. W tym roku, tak jak w poprzednim, pan Marek obiecał poprowadzić Bajkowisko. 

IMG 0917

12.12.2014 r. Anna Dymna jest z nami

Anna Dymna

 

Pani Anna Dymna znów wspiera nasze przedsięwzięcie. Na zdjęciu obok - w czasie Bajkowiska 2014 wraz z dziećmi, które ochoczo pomogły jej w "wierszowaniu".

Udział pani Anny w Bajkowisku 2015 będzie zależał od jej teatralnego terminarza, dlatego potwierdzimy go nieco później.

  

 

 

10.12.2014 r. Termin i miejsce - potwierdzone

Tak, jak poprzedniego roku, gościnne podwoje otworzy przed nami Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Zanotujcie w swoich kalendarzach: Bajkowisko 2015 odbędzie się 17 marca 2015 r. o godz. 18.00

 apic110174770056817show2

 

3.11.2014 r. Przygotowania ruszyły pełną parą

Koordynatorka tegorocznego Bajkowiska Iza Węgłowska-Ciszak przedstawiła nam pierwszy plan przygotowań do tego spektakularnego wydarzenia. Sukces poprzedniej edycji i wszystkie pozytywne komentarze, jakie dotarły do nas na temat Bajkowiska 2014, tym bardziej motywują nas do pracy.

Każde zorganizowane wydarzenie czegoś nas uczy, a Wasze komentarze pozwalają nam jeszcze lepiej przygotować się do kolejnej edycji. Obiecujemy szybko się uczyć!

Głównym celem charytatywnym Bajkowiska 2015 będzie, podobnie jak rok temu, wsparcie rozbudowy Hospicjum Palium w Poznaniu.

Trwają rozmowy z artystami, których chcemy zaprosić do udziału...

Logo Bajkowiska zaprojektował Bartosz Mamak.

Bajkowisko